Prowadzenie przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolnego to w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. Na rynku czyha wiele zagrożeń, które potrafią skutecznie podkopać fundamenty nawet najlepszego biznesu – niezależnie od naszych intencji. Zdarza się, że w wyniku przeróżnych zawirowań rynkowych finanse naszej firmy stają się poważnie zagrożone, a jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji jest przeprowadzenie restrukturyzacji.

Restrukturyzacja firmy – co to jest?

Restrukturyzacja firmy to proces, podczas którego firma przekształca swoją strukturę organizacyjną, operacyjną lub finansową w celu poprawy efektywności, konkurencyjności lub dostosowania do zmieniających się warunków rynkowych. To swoisty „lifting” dla przedsiębiorstwa, mający na celu dostosowanie go do nowych wyzwań i możliwości.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy postępowanie restrukturyzacyjne może być prowadzone wobec dłużnika niewypłacalnego lub zagrożonego niewypłacalnością. Restrukturyzacja uregulowana ustawą jest przeprowadzana w ramach postępowania o zatwierdzenie układu, przyspieszonego postępowania układowego, a także postępowania układowego lub sanacyjnego.

Postępowanie o zatwierdzenie układu to proces, w którym firma próbuje uzyskać zgodę swoich wierzycieli na układ restrukturyzacyjny. Postępowanie sanacyjne jest bardziej radykalnym środkiem, w którym sąd może zarządzić objęcie nadzorem nad firmą przez tzw. komisarza sądowego w celu jej ocalenia przed upadłością. Wybór postępowania najlepiej omówić z ekspertem, gdyż wszystko zależy od aktualnej sytuacji naszego przedsiębiorstwa. Gdzie szukać pomocy?

Restrukturyzacja firmy – Warszawa i okolice

Jeżeli stoisz w obliczu restrukturyzacji przedsiębiorstwa i zastanawiasz się, jak przeprowadzić ten proces sprawnie i efektywnie – warto skorzystać z usług specjalisty. W szczególnie komfortowej sytuacji są mieszkańcy Pomorza, gdyż w Trójmieście swoją siedzibę ma wiele licencjonowanych kancelarii. Sama licencja jednak nie wystarczy. Ważne jest także odpowiednie doświadczenie, doskonała znajomość aktualnych przepisów prawa, a także wiedza z zakresu finansów. Która kancelaria jest godna polecenia?

Doradca restrukturyzacyjny w Warszawie Kamil Grabarczyk pomoże Ci na każdym etapie restrukturyzacji. Już na wstępie możesz skorzystać z porady w zakresie wyboru właściwego trybu postępowania. Kancelaria służy także wsparcie w zakresie wypełniania i złożenia wniosku oraz opracowania planów restrukturyzacyjnych, także gospodarstw rolnych. Co ważne licencjonowany doradca restrukturyzacyjny uczestniczy także w negocjacjach z wierzycielami oraz reprezentuje interesy przedsiębiorcy przed sądem. Jeżeli zależy nam, aby cały proces restrukturyzacji został przeprowadzony w sposób sprawny i efektywny – współpracą z renomowaną kancelarią to doskonałe rozwiązanie. Opieka prawnika uchroni nas nie tylko przed licznymi problemami formalnymi, ale i zawiłościami prawnymi, które mogą wpłynąć na poważne uszczuplenie majątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =